Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Habit me deklaratën ish-presidenti iranian Mahmud Ahmedinexhad: Mbështesim kombin e madh ukrainas   

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i Iranit, Mahmud Ahmedinexhad, ka habitur me deklaratën e tij, në lidhje me pushtimin rus të Ukrainës.

Përmes një postimi në Tëitter,  ai e ka cilësuar një djall ushtrinë ruse, ndërsa ka lavdëruar qëndrimin heroik të popullit ukrainas, duke thënë se Irani qëndron në krah të popullit të Ukrainës.

“Kombi i madh i #Ukrainës

Presidenti #Zelenskyy

Rezistenca juaj e nderuar dhe pothuajse e pakrahasueshme zbuloi komplotet satanike të armiqve të njerëzimit.Besoni se kombi i madh i #Iranit po qëndron pranë jush, ndërsa admiron këtë këmbëngulje heroike”, shkruan Ahmedinexhad.

Kujtojmë se Ahmedinexhad njihet si një nga ish-liderët më të ashpër të perëndimit, i cili ka qenë një nga kundërshtarët më të mëdhenj të Amerikës dhe bëri Iranin fuqi bërthamore.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img