Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

HABIT Klevis Balliu: Unë jam i shqetësuar që s’po shoh sfurqet dhe sëpatat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Klevis Balliu i ftuar sot në “Opinion” tha se nuk është i ligjshëm procesi i ngritjes së komisionit hetimor për shkarkimin e Ilir Metës, pasi nuk lejohet 4 muaj para formimit të qeverisë së re.

Lidhur me deklaratat e Kreut të Shtetit i cili tha se “në 25 prill secili të mprehi sëpatat dhe sfurqet dhe të dalë të mbrojë votën e popullit”, Balliu tha se ai nuk është i shqetësuar për këto deklarata, por për faktin se nuk po sheh asnjë sëpatë dhe asnjë sfurk.

Klevis Balliu: Është ngritur një komision hetimor, po ngrihet me një fjalë. Është jashtë ligjit, sepse ligji e thotë se nuk ngrhet asnjë komision hetimor 4 muaj para formimit të parlamentit të ri. Është e bardha në të zezë. Pse do të shkarkohet Meta? Se bëri thirrje me sfurqet? Unë në fakt jam i shqetësuar që s’po shoh sfurqet, është e çuditshme se vjedh votat Rama dhe të japë dorëheqjen Basha. të vjedhë votat Rama dhe të themi të shkarkohet Meta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img