Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Habit këngëtari i njohur: Në Kosovë më kërcënuan pse konfirmova pjesëmarrjen te festa në Korçë, në Shqipëri pse e anulova

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtari i njohur nga grupi “Ilirët”, Shemsi Krasniqi ka treguar se lidhur me pjesëmarrjen e tij në Festivalin e Birrës së Korçës, se përveç reagimeve e komenteve negative që ai ka marrë, është përballur edhe me kërcënime.

“Kam marrë kërcënime. Ato fjalë nuk fliten në televizion… sharje e kërcënime se unë kam me ta bo këtë e atë”, ka thënë Krasniqi për mediat e Kosovës.

albsig

Ai është shprehur se ndërsa në Kosovë është kërcënuar pse e ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij te Festa e Birrës, në Shqipëri është kërcënuar pse e ka anuluar. Më tej ai ka përmendur edhe propagandën përmes videove të montuara, që e paraqesin atë duke kënduar në gjuhën serbe.

Kujtojmë se një nga artistët e ftuar për të kënduar në Festën e Birrës në Korçë, është dhe këngëtari serb Goran Bregoviç, i cili ka trazuar ujërat në Kosovë e Shqipëri, duke e ndarë popullin në dy anë; ata që e duan pjesëmarrjen e tij, dhe ata që nuk e duan.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img