Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Habit ish-kryeministri Tony Blair: Jeni idiotë nëse nuk jeni vaksinuar kundër Covid-19!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish -kryeministri britanik Tony Blair i ka quajtur “idiotë”, personat që nuk janë vaksinuar ende kundër Covid-19, deklaratë kjo e cila ka “zemëruar” qytetarët.  

Ndonëse ai pranoi se njerëzit janë ende të pasigurtë për vaksinën, nuk duhet të ndiqen me masa rigoroze, por të binden të marrin dozën e vaksinës.

 “Sinqerisht, nëse nuk jeni i vaksinuar për momentin dhe keni të drejtë, dhe nuk keni arsye shëndetësore për të qenë të pavaksinuar, nuk jeni thjesht të papërgjegjshëm. Ju jeni një idiot”. Kjo deklaratë e Blair vjen në një kohë kur varianti Omicron është përhapur në Britani dhe Europë, pas shfaqjes për herë të parë në vendet e Afrikës së Jugut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img