Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Habit deputetja Adriana Matoshi: Nuk di të bëj politikë, por di…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktorja dhe njëherazi deputetja në Kuvendin e Kosovës, Adriana Matoshi, është shprehur se “nuk është e aftë” të bëjë politikë të mirëfilltë.

Teksa ka pozuar për kopertinën e revistës “Class”, deputetja ka dhënë edhe një intervistë, ku ka folur për jetën dhe karierën e saj në politikë.

“Unë nuk di të bëj politikë. Unë di të ndihmoj njerëz, të dëgjoj ankesat dhe kërkesat e tyre. Pastaj, insistoj për ato gjëra, por nuk është që nuk kam bërë asgjë. Jam shumë e fokusuar tek dhuna në familje, tek femijët e sëmurë, tek komuniteti artistik, por mos u habitni që jam e re në këtë rreth. Fillimisht, më është dashur t’i mësoj disa terma që nuk i kam ditur e dalëngadalë kam bërë edhe punë të mira. Për momentin nuk kam menduar ta lë, të ardhmen nuk e di, aty vendos populli”, tregoi Adriana Matoshi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img