Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Habit Çim Peka: B*th q*rat e Ramës kishin të drejtë, Basha nuk është njeriu që sjell PD në pushtet…

spot_img

Lajme të ngjashëm

10c40c3a8190ad80fd6bc86fcbaa273b

Analisti i njohur Çim Peka ka habitur ditën e sotme me një deklaratë, ku thotë se nëse ndërkombëtarët njohin zgjedhjet e 30 Qershorit, atëherë kreu i PD Lulzim Basha duhet të largohet.

‘Ja cfare do ndodh. 1/ Nderkombetaret nuk njohin zgjedhjet dhe Basha sigurisht qe duhet te trajtohet si nje politikan qe i funksioni skema. 2/ Nderkombetaret njohin zgjedhjet dhe politika e shetitjeve ne bulevard pa akte force deshton duke na thene qarte dhe prere. Kjo skeme deshtoi, Basha nuk eshte njeriu qe sjell PD ne pushtet. Ps: Kjo nuk do te thote se te gjithe “bq” nga Shkodra, Kavaja e Korca, qe duke perdor Lulin si pretekst i sherbyen Rames, kishin te drejte’, shkruan analisti në një postim në Facebook.

Siç dihet Çim Peka është analist i djathtë, mik i Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ky reagim i papritur i analistit tregon se nëse zgjedhjet do të njihen atërherë PD ka një tjetër strategji, pasi mesa duket eksponentë të ndryshëm po paralajmërojnë largimin e Bashës.

Kujtojmë se ditën e djeshme edhe Aurel Plasari, një zë i fortë opozitar, kritikoi Bashën për politikën e ndjekur dhe mosrrëzimin e Ramës.

gxdhg.png

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img