Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Habit Bamir Topi: Kam takuar pedagogë që s’e dinin që vajza ime ishte vajza ime, kur unë isha President

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i Republikës, Bamir Topi teksa iu përgjigj pyetjes “a do të ktheheni më në PD?”, me një “jo” të prerë, ka folur edhe për familjen e tij.

Ai tha se fëmijët i ka shkolluar në Shqipëri, duke hedhur kunja për shumë politikanë që i kanë shkolluar fëmijët jashtë-shtetit.

Ish-kreu i FRD-së madje tregoi dhe se gjatë kohës kur ka qenë President, ka takuar pedagogë që nuk e dinin se vajza e tij ishte vajza e tij, pra e Kreut të Shtetit, Bamir Topi.

Pyetje: A ndjeni të riktheheni tani në PD?

Bamir Topi: Unë mund të flas me interes dhe pasion, por nuk e kam këtë ndjenjë jo domosdoshmërisht të jesh në një strukturë i bie që padyshim duhet të jesh aty. Nuk e kam çuar në mend që të shkoj diku tjetër. Kur jam kthyer nga studimet dhe të gjithë po iknin nga Shqipëria, unë erdha. Fëmijët e mi i kam shkolluar këtu. Kam qenë idealist në disa gjëra, por s’më kanë rezultuar që të tjerët që kam pasur udhëtarë ma kanë pasur me sinqeritet. Fëmijët e mi kanë qenë me medalje ari dhe më kanë rastisur të takojë pedagogë që s’e dinin që vajza ime ishte vajza ime ndërkohë që unë isha president. Vajzat nuk janë gjithmonë të mbrojtuara kur janë jashtë dhe unë doja të ishte këtu, se prindi mendon që ta ketë më afër dhe ta mbrojë familjen.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img