Habit Arben Llalla: Kotzias është shkarkuar pak kohë më parë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:26 22-10-2018 Habit Arben Llalla: Kotzias është shkarkuar pak kohë më parë

Historiani i njohur Arben Llalla ka folur në një lidhje telefonike në emisionin “360 gradë” për skandalin e Greqisë me mediat shqiptare dhe për ngjarjet e fundit.

Llalla tha se ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias nuk ka dhënë dorëheqjen ashtu si deklaruan, por është shkarkuar disa javë më parë.

“Nikos Kotzias është shkarkuar në 13-14 tetor, dhe e lanë të mbyllte disa takime me Bushatin, ku i ka qarë hallin se do shkarkohej, e do dalin në të ardhmen”, tha Llalla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099890232086182
array(1) { ["section"]=> string(66) "habit-arben-llalla-kotzias-eshte-shkarkuar-pak-kohe-me-pare-138737" }