Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Habit Alibeaj, i bindur se PD ka fituar thellë edhe në Fier

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet i PD në Fier, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar që të fillojë shpejt numërimi i votave në mënyrë që të dalë shpejt rezultati i zgjedhjeve.

Për Alibejan, fitorja është e Fierit dhe e gjithë shqiptarëve.

Nga Fieri, ai u shpreh i bindur se PD ka marrë një fitore të thellë, edhe pse Fieri është qark që konsiderohet si hambar i votave të PS.

“Po ju them edhe njëherë, fitorja është e qytetarëve. Këtu në Fier është i fierakëve. E keni ndjekur sot, pjesëmarrje masive të qytetarëve, që ndoshta është sinjali më i fortë i këtyre 30 viteve. Proces i ndershëm dhe i drejtë. I duhet fitorja vendit, i duhet vendit, pas një periudhe kaq të gjatë, shqiptarëve i duhet fitorja. Rezultati është i qytetarëve, e para dhe e fundit, duhet të garantojmë proces i ndershëm e korrekt, i shpejtë i daljes së rezultateve”, tha Alibeaj.

Më shumë
spot_img
spot_img