Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Habisin këngëtaret serbe, këndojnë shqip në mes të intervistës: Do të bashkëpunojmë me artistë shqiptarë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vajzat e grupit serb ‘Hurricane’ do të përfaqësojnë Serbinë në Eurovision.  Sa i përkët këngës së Anxhela Peristerit “Karma” e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë festival të rëndësishëm, ato thanë se është një këngë mjaft e bukur.

 “Është shumë e bukur. Ne e duam shumë Anxhelën. Është kaq e bukur dhe ne e dashurojmë këngën e saj. Jemi shumë të lumtura që kënga juaj  është në gjuhën tuaj, shqip, njësoj si kënga jonë serbisht”.

albsig

Ndër të tjera, vajzat u pyetën nësë e kanë menduar ndonjëherë të bashkëpunojnë me artistët shqiptar.

“Pse jo ne dëgjojmë shpesh muzikë shqiptare, i adhurojmë produksionet që keni ju në Shqipëri. Dhe pse të mos bënim bashkëpunim me ndonjë artist shqiptar”, u shprehën ato për ABC.

Gjithashtu ato u shprehën se muzika mund ti bashkojë të dyja kombet: Po, ne jemi apolitik. Nuk jemi në ato ujëra. Në fund, vajzat e “Hurricane” kënduan një frazë të këngës “Karma” në gjuhë shqipe, duke e lënë drejtuesin e emisionit “gojë hapur”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img