Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

“Habilajt”, Prokuroria e Katanias kërkon 18 vite burg kreun e organizatës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dc0a0c22099ec6fb864bbd99eb027e21

Prokuroria e Katanias në Itali kërkon 18 vite burg për Moisi Habilajn, i konsideruar si kreu i grupit të trafikut të drogës. 

Bëhet me dije se për Meridian Sulaj, 12 vjet dhe katër muaj u kërkuan, ndërsa për Fatmir Minaj ishte kërkuar lirimi. Nazer Seiti, i konsideruar si arkëtar, rrezikon gjashtë vjet. Organizata, e cila në Shqipëri do të gëzonte mbrojtje nga disa pjesë të policisë, kryente trafikun kryesisht nga deti, falë mbështetjes së disa anijeve të peshkimit.

Për Antonio Riela, aktualisht i ndaluar, prokurori ka kërkuar 15 vjet burg. Gianluca Spampinato, 10 vjet e katër muaj, Gianluca Passavanti, katër vjet dhe 20 mijë euro gjobë. Për William Patanè, Fabio Spampinato, Carmelo Bertolini, Enrico Maria Giaquinta, Massimiliano Brundo, Antonio Greco, Giuseppe Greco dhe Rosario Giuliano dy vjet e katër muaj dhe gjashtë mijë euro gjobë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img