Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

“Guxo po ta mbajti”, Sali Berisha “kërcënon” Edi Ramën për rritjen e çmimit të energjisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për media ka paralajmëruar se po vjen një krizë e madhe energjitike. Ai është shprehur se kjo krizë është tejet shqetësuese dhe se ka nisur në Kinë dhe në Britani e BE dhe ka prekur tregjet botërore.

Por ish-kryeministri Berisha në një postim në rrjetet sociale ka “kërcënuar” Ramën për rritjen e çmimit, duke i thënë “guxo po ta mbajti”.

Sipas Berishës, shkaku themelor i rritjes së çmimeve është vjedhja e narkoqeveritarëve, si dhe klientele e monopoli i saj në çdo fushë.

“Shkaku themelor i rritjes stratosferike te cmimeve qendron:       

1-Vjedhjen, vjedhjen dhe para se gjithash vjedhjen e narkoqeveritareve.        

2-Klientela dhe monopoli saj ne cdo fushe.                              

ps: Nje jave me pare deklaronte eksport energjie, sot flet per krize energjitike dhe rritje cmimi! Guxo po ta mbajti! Sb”, shkruan Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img