Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Guverantori i Teksas-it njofton hapjen e bizneseve pas shpërthimit të pandemisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2e4dbe8de207c5f08d5ad46ad0243bf6

Guvernatori Republikan i Teksasit Greg Abbott deklaroi të martën se ai planifikon të hapë shtetin javën e ardhshme, afërsisht një vit pasi shpërtheu pandemia e koronavirusit në të gjithë SHBA-në.

Abbott tha se ai do të lëshojë një urdhër ekzekutiv që shfuqizon shumë urdhra ekzekutivë të mëparshëm të shtetit, ku të mërkurën e ardhshme të gjitha bizneset në shtet do të lejohen të rihapen plotësisht dhe mbajtja e maskës në të gjithë vendin do të revokohet.

“Heqja e mandateve të shtetit nuk i jep fund përgjegjësisë personale,” paralajmëroi Abbott. “Vigjilenca personale për të ndjekur standardet e sigurta është ende e nevojshme për të përmbajtur COVID. Vetëm se mandatet shtetërore nuk janë më të nevojshme”.

Abbott vuri në dukje një numër statistikash pozitive, ndërsa detajoi planet e rihapjes së shtetit, duke përfshirë një reduktim të rasteve aktive COVID-19 dhe shtrimeve në spital.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img