Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Guterres i shqetësuar për anulimin e samitit të SHBA-së me Korenë: U bëj thirrje të vazhdojnë dialogun

spot_img

Lajme të ngjashëm

3a453cef8a787fd1250ec864ac24f8fb

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, ka thënë se është i shqetësuar pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump, anuloi samitin bërthamor të parashikuar muajin e ardhshëm me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un. “Unë jam thellësisht i shqetësuar nga anulimi i takimit të planifikuar në Singapor në mes të Presidentit të Shteteve të Bashkuara dhe Udhëheqësit të Koresë “, tha Guterres pasi paraqiti axhendën e re të OKB-së për çarmatim në Gjenevë.

“Unë u bëj thirrje palëve të vazhdojnë dialogun e tyre për të gjetur një rrugë”, ka shtuar Gueterres.
Komentet e tij pasuan njoftimin e Trumpit se ka anuluar takimin e tij me Kin Jong Un.

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img