Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Gushti i “lau” rrugët me gjak, 182 aksidente gjatë muajit që lamë pas, 24 viktima dhe 141 të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Muaji gusht regjistroi një nuëmr më të ulët aksidentesh se e njëjta periudhë një muaj më parë, por sërish shifrat janë alarmante.

Në muajin që lamë pas u regjistruan 182 aksidente në të gjithë vendin, ndërkohë që ndërruan jetë 24 persona, 13 prej të cilëve ishin këmbësorë.

Numri i të plagosurve në muajin gusht kapi shifrën e 141 personave, nga të cilët 18 morën dëmtime të rënda dhe 123 të tjerë dëmtime më të lehta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img