Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Guardiola gjen justifikime pas humbjes së Bayern 4-1 ndaj Wolfsburg

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kampionët në fuqi të Bundesligës nuk e kanë nisur si duhet vitin futbollistik 2015 pasi në ndeshjen e parë zyrtare, dështuan me bujë.

Trajneri i Bayern Munchen, spanjolli Josep Guardiola ka pranuar se klubi i tij nuk mund t’i kontrollonte kundërsulmet e skuadrës rivale të Wolfsburg, pas humbjes 4-1 në ndeshjen e kampionatit  gjerman të zhvilluar në transfertë.

albsig

”Ata shënuan një gol shumë herët dhe ne nuk mund t’i kontrollonim kundërsulmet e tyre në gjysmën e parë. Ne kishim në qarkullim më shumë topin por pavarësisht posedimit, ne nuk i kontrolluam dot kundërsulmet e tyre. Ne nuk duhet t’i lejonim aq hapësirë atyre” tha tekniku spanjoll.

”Urime për Wolfsburg, ata ishin më të mirë në momentet e duhura dhe shënuan golat. Ne duhet të analizojmë se çfarë ka ndodhur këtu dhe të ecim përpara. Pas një ndërprerje gjashtë-javore, tani ne kemi nevojë për një ndeshje praktike”, tha Guardiola.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img