Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Guardia di Finanza operacion në Vlorë, po shkëmbenin 600 kg hashash, kapen trafikantët me 3 skafe në det të hapur, si u pikasën nga policia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës dhe Guardia di Finanza ka finalizuar me sukses një operacion për kapjen e plot 600 kg lëndë narkotike.

Gjatë operacionit u bë e mundur arrestimi it re personave si dhe sekuestrimi i 3 skafeve, me të cilat po transportonin drogën në det të hapur.

Burime për mediat bëjnë me dije se operacioni është zhvilluar një ditë më parë në vendin e quajtur Gjiri i Arushës.

Ata e kanë ngarkuar në një velierë e cila po i priste në det, por në momentin e shkëmbimit ka ndërhyrë Guardia di Finanza dhe Policia e Vlorës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img