Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Guardia di Finanza i identifikon shqiptarët me “Shqipërinë e Madhe”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Guardia di Finanza ka sekuestruar dje 430 kg drogë, kokainë dhe hashash, dhe në pranga kanë rënë 16 persona. Me tyre ishin dhe tre shqiptarë. Në faqen zyrtare janë publikuar pamjet e operacionit dhe të gjitha rajonet dhe provincat ku ishin të shpërndarë 16 anëtarët e grupit.

Video tregon dhe Shqipërinë, për të identifikuar tre nga trafikantët shqiptarë që janë prangosur. Mirëpo, aty është një element që bie menjëherë në sy.

Shqipëria shfaqet bashkë me Kosovën dhe trojet e tjera arbërore. Pra, Guardia di Finanza njeh “Shqipërinë e Madhe”, duke mbuluar me flamurin kuqe zi trojet shqiptare në Mal të Zi, Maqedoninë e Veriut, si dhe Çamerinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img