Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Grushti ndaj Sali Berishës, flet Miraka: Nuk u godit vetëm ai, por opozita dhe liria!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-i përndjekuri Simon Miraka, thotë se goditja ndaj Sali Berishës ishte dhe një goditje ndaj lirisë dhe opozitës në tërësi. Megjithatë, Miraka theksoi se Berisha u tregua një lider i vërtetë duke mos e humbur kontrollin.

“E ndjeva dhe e përcolla me shumë dhimbje. Ishte një incident që ndodh pas 32 vitesh demokraci. Jemi në shekullin e 21. Jetojmë në një botë moderne. Për fat të keq një pjesë e shohin si zgjidhje të problemeve dhunën.

Ajo që më bëri përshtypje, përveç goditjes që pësoi, Berisha u paraqit me të vërtetë si një lider, një burrë shteti që nuk e humbi kontrollin e vetes. Në ato momente mjaft të vështira, ai ndërhyri me gjakftohtësi me rujt qetësinë.

Sepse ajo thirrja për qetësi e mbizotëroi situatën. Sepse gjërat mund të kishin agravu dhe nuk dihet pastaj si mund të kishte përfundu. Me goditjen e Berishës, nuk mori goditje vetëm ai, por për mendimin tim ka marrë goditje e gjithë opozita, liria”, u shpreh Simon Miraka në Neës 24.

Më shumë


spot_img

spot_img