Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Grupimi “Dhjetori 90” rimerr zyrën në selinë e PD, ua ndërruan bravat para 8 janarit

Lajme të ngjashëm

Bislim Ahmetaj, kreu i grupimit “Dhjetori 90” shkruan në rrjetet sociale se kanë rimarrë zyrën e tyre në selinë e PD. Ahmetaj ndan foto nga rikonstruksioni dhe thotë se zyrës po i jepet dora e fundit.

“Përveç lyerjes po bajmë edhe dizinfektimin”, shkruan Bislim Ahmetaj dhe ndan foton e mëposhtme. Zyra qëndronte prej kohësh e mbyllur, për shkak të ngjarjeve që ndodhën në PD dhe kulmuan paraditen e 8 janarit.

Madje, në ditët e para të dhjetorit 2021, Ahmetaj denoncoi në media se bravat e dyerve ishin ndërruar, ajo e zyrës së tyre jo por e dyerve të tjera në brendësi të selisë. Zyrës tonë nuk i është ndërruar brava. Ama dy nga dyert e mëdha janë mbyllur dhe ne nuk kishim nga të dilnim. Për të folur këtu me ju u detyruam të shpërthenim një nga to”, tha Ahmetaj atë kohë.


Më shumë