Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
24 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Grupi i Socialistëve dhe Demokratëve në PE urojnë Ramën për fitoren: Inkurajojmë palët të angazhohen për rrugëtimin europian të Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi i socialistëve dhe demokratëve në Parlamentin Europian kanë uruar kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste për rezultatin e fitores në zgjedhjet paralamentare.

Përmes një postimi në Twitter, Grupi S&D në PE shprehen se inkurajojnë të gjitha palët politike të angazhohen në përpjekjet e tyre për rrugën europiane të Shqipërisë.

albsig

“Urime miku ynë Edi Rama dhe Partisë Socialiste për fitoren e fortë. Ne inkurajojmë tani të gjitha forcat politike të angazhohen në përpjekje për rrugën europiane. Populli shqiptar e meriton atë”, shkruan Grupi i socialistëve dhe demokratëve në PE.

Më herët kryeministri Edi Rama mori mesazhe urimi nga krerët e partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti dhe Ziadin Sela, si dhe nga deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Kamber Shaipi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img