Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Grupi i Alibeajt nxjerr një tjetër kandidat për kryebashkiak, ja kush është sipërmarrësi që garon në 14 maj

Lajme të ngjashëm

Grupi i PD-së së Enkelejd Alibeajt ka zyrtarizuar këtë të  martë një tjetër kandidat për kryetar Bashkie për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Bëhet fjalë për Dritan Sulën, i cili do të garojë për Bashkinë e Dimalit, ndërsa përballë tij nga grupi i Berishës është kandidati Gentjan Mice. Sula është një sipërmarrës, i cili është angazhuar në Partinë Demokratike që në vitin 1991.

“Dritan Sula, Kandidat i Partisë Demokratike për Kryetar Bashkie në Bashkinë Dimal.
Sipërmarrësi Dritan Sula është tashmë zyrtarisht në garë për bashkinë e Dimalit, për të qenë ai qytetari i parë i kësaj bashkie. Sula, diplomuar në Universitetin Bujqësor të Tiranës, është një njeri aktiv në politikë dhe jetën e tij profesionale dhe shoqërore e ka të lidhur me vendlindjen e tij.

Sula është aktiv në Partinë Demokratike që në vitin 1991, kur i’u bashkua lëvizjes antikomuniste për rrëzimin e diktaturës, për të vijuar më pas me themelimin e PD-së në vendlindjen e tij, deri në drejtimin e degës së saj, funksion të cilin e mban dhe sot. Dritan Sula me kandidimin e tij për bashkinë Dimal, synon që të jetë në shërbim të bashkëqytetarëve të vet, duke ofruar një projekt konkret, për të rikthyer Bashkinë tek qytetarët, të cilët gjatë qeverisjes së Rilindjes janë nëpërkëmbur e lënë në harresë nga bashkia.”, thuhet në njoftimin e grupit të Alibeajt.

Më shumë