Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Grumbullimet për Bajram, Brataj: S’janë të mira, po çfarë t’u thuash besimtarëve kur politika bëri ato tubime?!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në mbyllje të muajit të Ramazanit dhe për të festuar Fitër Bajramin, mijëra besimtarë myslimanë që në orët e para të mëngjesit bënë faljen e Namazit në sheshin “Skënderbej”.

Distanca e tyre thuajse ishte e pamundur dhe e paarritshme, diçka që nuk mendohej në këtë ditë ditë shënuar për ta.

Për kreun e urgjencës Kombëtare, Skëndet Brataj këto grumbullime janë me rrezik dhe se nuk duhet të bëheshin, por shtoi se nuk kanë se çfarë të komentojnë veprimin e besimtarëve, ku vetë politika dha shembullin e gabuar me tubime elektorale gjatë fushatës zgjedhore.  

“Grumbullimet nuk janë të mira, po çfarë t’u thuash besimtarëve ku politika bëri gjithë ato tubime. Për ne këto janë të gabuara dhe nuk janë të pranueshme, por këshillat tona janë këto, se sa zbatohet pastaj duhet ta thonë institucionet përkatëse që ndjekin këto raste. Sa ndikuan këto grumbullime sot do të shihen pas dy javësh”, tha Brataj në Repolitix.

Më shumë

spot_img
spot_img