Hapësire reklamuese

Rajoni

Gruevski 'shijon' azilin në Hungari, filmohet në jaht duke...

Shkruar nga Newsbomb

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski ndodhet në Hungari ku muaj më parë përfitoi azil politik.

Ndërkohë, ish kryeministri nuk i ka shpëtuar kamerave. Ai është filmuar në një jaht në Danub.

Ka qenë gazetari, Balezh Ceko ai që në llogarinë e tij në Tëitter ka publikuar disa fotografi nga ish-kryeministri Gruevski i cili ishte i pranishëm në një festë.

Sipas redaksisë së portalit 444.hu, Gruevski ka qenë i pranishëm në një event lidhur me biznesin e quajtur “Biznes Ahengu, Budapest”.

Mësohet se ai është takuar me ndihmës sekretarin shtetëror të ministrisë së Punëve të Jashtme hungareze, Jshtvan Jo në një banesë në pronësi të dy shtetasve kinez, e cila më pas u deklaruar se ishte e shërbimeve të inteligjencës hungareze.

Menjëherë pas ngjarjes MPJ-ja e Hungarisë është përgjigjur se për takimin nuk është bërë asgjë e jashtëzakonshme dhe se një i punësuar i MPJ-së mund të mbajë kontakte me një ish-kryeministër me karrierë.

gr.png

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese