Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gruaja shtatzënë dhe me Covid-19 dërgohet me urgjencë te QSUT-ja, mjekët shpëtojnë foshnjën por nëna është e intubuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a031b438602d641f8126e506fdd4090a

Një grua shtatzënë, e infektuar dhe me Covid-19, është dërguar me urgjencë në QSUT për të bërë një lindje të parakohshme dhe për t’i shpërtuar jetën foshnjës.

Mësohet se gruaja shtazënë ka qenë e intubuar në spitalin Covid 1 (infektivi) dhe është dërguar me urgjencë në reanimacionin e QSUT për të bërë lindjen e parakoshme, pasi ishte 27 javëshe. Fatmirësisht, lindja ka shkuar mirë dhe bebja është në gjendje të mirë.

Gazetari Erjon Skëndaj bën me dije se nëna e saj është ende në gjendje të rënë. Ndërkohë, sipas tij, në reanimacion ndodhet dhe një grua tjetër shtatzënë, e cila është në gjendje të mirë shëndetësore.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img