Gruaja i vë flakën spitalit, i vonuan shërbimin mjekësor

Publikuar tek: bota, më 18:20 14-08-2018 Gruaja i vë flakën spitalit, i vonuan shërbimin mjekësor Foto ilustruese

Një grua është paraqitur në polici si autorja e zjarrit që përfshiu një spital në Ishujt Kanarie, në Spanjë.

Sipas Reuters, mbi 124 pacientë dhe 28 punëtorë u evakuuan nga një spitali të hënën natën, pas një zjarri të shkaktuar nga një i afërm i një personi që po merrte trajtim atje.

Fatmirësisht asnjë nga pacientët dhe stafi nuk morën lëndime, ndërsa godina u përfshi e gjitha nga flakët.

"Ajo që dimë është se dikush shkoi në polici dhe mori fajin për atë që ndodhi", tha drejtori i spitalit, Conrado Dominguez.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E goditi rrufeja, ja si duket trupi i burrit që i shpëtoi vdekjes
NGJARJA E BUJSHME NE UNIVERSITET/ Studenti akuzon profesoreshën për ngacmim seksual, por ai është martuar me një burrë »
Article Logic
Execution time: 0.011482000350952
array(1) { ["section"]=> string(62) "gruaja-i-ve-flaken-spitalit-i-vonuan-sherbimin-mjekesor-131116" }