Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Gruaja e verbër që parashikoi ISIS, ka disa profeci të frikshme për 2016-ën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grua e moshuar e verbër që pretendohet se ka parashikuar sulmin e Kullave Binjake dhe ngritjen e Shtetit Islamik, ka bërë më parë edhe disa parashikime të errëta për vitin 2016.

E lindur në Bullgari, Baba Vanga është quajtur edhe “Nostradamus ii Ballkanit” për shkak të saktësisë me rreth 85% të parashikimeve të saj. Ajo vdiq në 1996-ën por la pas qindra parashikime që nga ISIS e deri te parashikimi i disa fatkeqsive natyrore.

Ajo parashikoi ngritjen e temperaturave të oqeanëve në vitin 1950, kur askush nuk kishte dëgjuar për ngrohjen globale.

Për vitin 2016 ajo ka parashikuar se Europa do të pushtohet nga ekstremistët myslimanë ku ndër të tjera thotë se “Myslimanët ekstremistë do të përdorin armë kimike kundër Europës”. në profecinë e saj thuhet se Kalifati do të themelohet në 2043 dhe si qendër të saj do të ketë Romën.

Sipas Vangas, Europa do pushojë se ekzistuari duke filluar nga viti tjetër duke nisur me eleminimin e banorëve të saj e duke e zbrazur atë gradualisht.

Më shumë

spot_img