Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gruaja e nipit të Gulen thirrje autoriteteve: E kanë rrëmbyer njerëzit e qeverisë, ta lirojnë menjëherë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gruaja e nipit të Gulen, Seriyye Gulen më herët ka bërë një video ku thotë se burri i saj Selahattin Gulen, ka humbur kontaktet me të më 3 maj në Kenia.

“Unë nuk kam dëgjuar prej tij që prej datës 3 maj. Në këtë pikë, nuk e di se si, por mendoj se ka shumë mundësi që atë ta kenë rrëmbyer njerëzit që punojnë për qeverinë dhe ta dërgojnë në Turqi”, tha ajo.

Ajo gjithashtu ka thënë se burri i saj është rrëmbyer vetëm sepse është i afërm i Fethullah Gulen, teksa u ka bërë thirrje autoriteteve për të gjetur Selahattin Gylen dhe për ta liruar atë menjëherë.

Kujtojmë se ditën e sotme, mediat turke bënë të ditur se agjentët e Organizatës Kombëtare të Inteligjencës së Turqisë kanë arrestuar dhe riatdhesuar nipin e Fethullah Gulen, kundërshtarit të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img