Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

“Gruaja e ka vendin në kuzhinë”, deklarata e hoxhës së njohur që ngjalli reagime të shumta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Hoxha i njohur në trojet shqiptare Shefqet Krasniqi ka bërë një deklaratë që ka ngjallur reagimin e shumë njerëzve.

Ai ka folur për “përshtatshmërinë e Kuranit me zhvillimet bashkëkohore” dhe raportin mes dy gjinive.

albsig

Gjatë një interviste në Debat Plus të Dukagjinit ka thënë se kuzhina është e grave.

“Ne mburremi me gratë tona, me Shotë Galicën, nënën Zahide. Pse a s’ka burra kuzhinier që e bëjnë bukën për mrekulli më mirë se gratë? Megjithatë, ajo që është e përgjithshme në kuzhinë, se kuzhina është e grave”, tha imami Krasniqi.

Në lidhje me këtë deklaratë kanë reaguar personalitete dhe njerëz të ndryshëm duke e quajtur diskriminuese.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img