Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Gruaja e Albin Kurtit promovon librin në mes të Beogradit, mediet serbe “kryqëzojnë” autoren: Skandal i paparë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gruaja e kryeministrit Albin Kurti, Rita Augestad Knudsen ka promovuar një libër në Beograd, gjë që nuk është pritur mirë nga mediet serbe.

“Skandal i paparë në mes të Beogradit! Gruaja e Albin Kurtit promovon librin e saj”– është titulli i gazetës Kurir.

Libri titullohet “Ideja e lirisë dhe vetëvendosjes”,  të cilin Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut, e përktheu në gjuhën serbe dhe organizoi një konferencë diskutimi mbi “Vetëvendosjen”.

Vetë autorja e librit, Rita Augestad Knudsen, e cila iu bashkua konferencës përmes Zoom-it, e falënderoi organizatorin për përkthimin dhe organizimin e bisedës.

Ky libër flet mbi rëndësinë e temës së “vetëvendosjes”, duke reflektuar mbi luftën dhe kuptimin ndërkombëtar të lirisë.

Sipas medies serbe “Kurir” autorja Knudsen tha se pret që koncepti i Vetëvendosjes, kuptimi i të cilit po ndryshon do të kthehet në politikën ndërkombëtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img