Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gruaja akuzon deputetin se e përdhunoi në zyrën e tij, pas publikimit të lajmit frikësohet për jetën e saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6b11b8c47e132062b0202d1e8c25f222

Një grua ka akuzuar një deputet konservator në Britaninë e Madhe se është përdhunuar në zyrën e tij parlamentare ndërsa politikanë të tjerë punonin afër.

Gruaja thotë se policia nuk i hetoi plotësisht pretendimet e saj dhe nuk ndoqi disa linja hetimi para se të mbyllnin çështjen muajin e kaluar.

Deputeti vazhdimisht i ka mohuar akuzat, për të cilat policia thotë se nuk mund të vërtetohen.

Por, gruaja identiteti i të cilës nuk është bërë i ditur ka deklaruar se do t’i shkojë deri në fund çështjes për të burgosur politikanin.

Nëna e saj tha se kishte frikë për jetën e vajzës së saj pasi e gjeti atë ‘në tronditje, duke qarë’, me gërvishtjet në duar, raporton The Mirror.

Policia mbylli çështjes pasi sipas tyre nuk kishte prova të mjaftueshme.

Por gruaja tani pretendon se policia nuk kishte marrë në pyetje katërmbëdhjetë persona me prova mbështetëse, tekstet dhe të dhënat telefonike ishin injoruar, dhe oficerët hodhën poshtë akuzat sepse ajo ishte në një lidhje me deputetin.

Nëse Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës vendos ta ndjekë penalisht, politikani mund të përballet me gjyq, me një dënim minimal prej 19 vjetësh nëse dënohet për përdhunim.

Një burim pranë saj tha se kjo ndodhi një ditë pasi ai e kërcënoi atë në një natë, duke i bërtitur në rrugë me “grushta të ngritur, duke bërtitur në fytyrë dhe duke e sharë, para se ai të përpiqej ta fuste në një taksi.”

“Kjo ishte e gjitha sepse ajo ishte vonë për darkë,” shtoi burimi.

Ajo tha, “Unë jam aq e frikësuar prej tij, sa dua të largohem prej tij dhe të mos e shoh më kurrë”.

Të nesërmen, ai i tha asaj që të vinte në zyrën e tij për të kërkuar falje dhe ndodhi sulmi i pretenduar seksual.

Ajo kishte thirrur prindërit e saj pas incidentit të fundit dhe ata e çuan atë në spital, thonë raportet.

Nëna e vajzës tha se kishte frikë se deputeti do ta ‘vriste ose plagoste rëndë’ atë, pasi kishte qenë agresiv ‘gjatë gjithë marrëdhënies’, me vajzën e saj.

Gruaja, e cila është në fillim të të 20-ave, është diagnostikuar me PTSD.

Një burim pohoi se politikani tha se ai do të ‘shkatërronte’ jetën e gruas dhe ‘do të shkatërronte karrierën e saj’ nëse ajo i tregonte dikujt çfarë ndodhi. 

Policia Metropolitane konfirmoi në dhjetor se çështja ‘nuk e plotësoi provën provuese’ pavarësisht nga një hetim i plotë i pretendimeve.

Miqtë e deputetit, i cili vazhdimisht ka ruajtur pafajësinë e tij, folën për lehtësimin e tij që hetimi kishte mbaruar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img