Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gruaja afrikane vendos rekord Guinnes, lind 10 fëmijë njëherësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grua 37-vjeçare në Afrikën e Jugut ka thyer rekordin për foshnje të lindura nga një shtatzëni e vetme.

Gruaja pretendon se ka pasur 10 fëmijë ndërsa mjekët gjatë ekos së bërë i kanë dalluar vetëm 6 bebe. Nëna Afrikane pretendon se ka lindur 10 fëmijë, 7 djem dhe 3 vajza nga një shtatëzani e vetme dhë të gjithë u krijuan në mënyrë natyrale.

Gosiame Thamara Sithole, besohet të ketë thyer rekordin për foshnje të lindura në një shtatzani të vetme- megjithëse kjo nuk është konfirmuar ende. Nëse është e vërtetë, ajo tani ka thyer rekordin e vendosur nga Halima Cisse nga Mali, e cila lindi nëntë fëmijë në një spital në Marok në muajin Maj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img