Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

Gruaja 7 muajshe shtatzënë i vdiq në aksident, momenti kur shqiptari merr vesh lajmin në gjykatë

Lajme të ngjashëm

Një 23-vjeçare shqiptare shtatzënë, e identifikuar si Adriana Sylmetaj së bashku me të fejuarin e saj Adem Nikeziq, 30 vjeç, u aksidentuan në New York.

Për pasojë, e reja humbi jetën, ndërsa i fejuari i saj është arrestuar pasi gjatë momentit të aksidentit rezultoi se ishte i dehur.

Lajmin e trishtë që e fejuara e tij 7 muajshe shtatzënë humbi jetën, i riu e mori vesh në gjykatë.

Kur mori vesh lajmin se e fejuara e tij 7 muajshe shtatzënë kishte ndërruar jetë, 30-vjeçari shpërtheu në lot.

“Askush nuk i kishte treguar atij se e fejuara dhe foshnja kishin vdekur,” tha avokati i Nikezeqit, Mark Fonte, për The Post jashtë gjykatës. “Ai e mori vesh disa minuta më parë, pak para se të dilte në sallën e gjyqit. Kur i thashë, ai u shpërtheu në lot, duke qarë. Madje në fillim nuk e besoi.”

Nikeziq akuzohet për vrasje nga pakujdesia, pasi rezulton se ka qenë i dehur ndërsa ka ndodhur aksidenti.

 

Më shumë