Hapësire reklamuese

Politikë

Grida Duma “thumbon” Bashën për propozimin e uljes së çmimeve: Duhet të bëjë opozitë dhe jo këshilltarin e qeverisë

Shkruar nga Newsbomb
Grida Duma “thumbon” Bashën për propozimin e uljes së

Deputetja demokrate Grida Duma ka reaguar për deklaratën e kreut të PD Lulzim Basha pak më parë ku tha se qeveria duhet të heqë taksën e qarkullimit dhe të ulë në 6% TVSH për ushqimet.

Ajo "thumboi" kryedemokratin, duke thënë se opozita duhet të bëjë opozitarizëm dhe jo këshilltarë të qeverisë.

" Kjo është një ironi e madhe se unë besoj që të gjithë bashkë duhet të jemi për të mos bërë këshilltarin e qeverisë, nuk duhet të këshillojë qeverinë si të marr taksa këtej dhe t'i çojmë atje, ne duhet të bëjmë opozitarizëm, sheshet janë të mbushura me qytetarë, kam një revoltë personale,  që më thonë 'si po duket protesta, dhe na thonë mos u shfaqni se na prishni protestën, kur kemi arritur deri këtu.

Ne duhet të ishim duke organizuar protesta dhe ne po zhvendosim problemet e brendshme e duke u thënë deputetëve që do vijoj të bëj sikur, unë besoj që duhet të merren vendime dhe të bëhen hapa pas, asnjë nuk është i Bashës dhe Berishës, ne duhet të jemi fitues se s'mund pranohet që PD të jetë humbëse, të gjitha përpjekjet për të fituar kohë të Bashës që të mos bëjë opozitën reale do të përdoren të gjitha mvjetet për ta ndërgjegjësuar, ai duhet të thoshte hajde të rindërtojmë PD. Dualizimi me Berishën dhe 9 shtatorit ishte pro SHBA dhe PD duhet ta ketë mbështetje, e kemi lirinë  për të vepruar", u shpreh Duma.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese