Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Grida Duma Presidente? Evi Kokalari: Është shumë e bukur por ka tangërllëk; çfarë thotë aktivistja për Jozefina Topallin?  

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja Evi Kokalari foli mbrëmjen e sotme për zgjedhjen e presidentit të ri.

E pyetur nëse deputetja e PD, Grida Duma mund të jetë një kandidate për presidente, Kokalari u shpreh në “Zonë e Lirë” se ajo është shumë e bukur por kjo nuk mjafton.

Sipas Kokalarit, ishte ish-kryeministri Sali Berisha ai që i bëri karrierën deputetes, por ajo iu kthye me agresivitet.  

Ndërsa për ish-kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli, aktivistja pavarësisht “përplasjeve” në distancë, tha se është një figurë serioze për të qenë në krye të shtetit.

Pyetje: Grida Duma presidente?

Kokalari: E bukur është ajo, por kjo nuk mjafton. Ajo është e bukur dhe flet mirë, por ka bërë dhe gafa. Ajo i ka fol shumë keq doktorit.Ajo ka fituar deputete me listat e mbyllura dhe duhet të zbusë pak gjuhën me Berishën. Ai i ka bërë karrierën kësaj dhe ajo iu kthye në ekstrem me agrisivitet. Ajo ka planet e veta dhe është ambicioze.Po iu bie në qafë shqiptarëve. Ka një tangërllëk.Jozefina e nisi vetë, nuk e di. Më pas edhe Salianji, i cili hodhi shpifje ndaj meje, unë e hodha në gjyq dhe e fitova.

Pyetje: Jozefina Topalli presidente?

Kokalari: Ka seriozitetin për të qenë presidente. Problemin me femrat kjo e shpreh kudo. Ky është një gabim i madh. Është  një figurë e fortë dhe më duket ok për presidente.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img