Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Grida Duma me të rinjtë, uron Fiter Bajramin: Gëzuar, Myftiu i Kavajës më falenderoi për fushatën pa sharje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Grida Duma ditën e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë dhe të rejat e Kavajës. Ndryshe nga herët e tjera Duma ka preferuar që në këtë ditë të shenjtë të lerë anash politikën dhe të zhvillojë me ta një bisedë miqësore.

Gjatë fjalës së saj Duma uroi të gjithë besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin dhe nuk la pa përmendur as falenderimin që kishte marrë nga Myftiu i Kavajës për fushatën e zhvilluar paqësisht dhe pa sharje.

“Sot jemi në një kafe miqësore të qetë që nuk po diskutojmë gjëra me adrenalinë politike, popr vetëm po urojmë çfarë duhet uruar në këtë ditë të madhe, të shenjtë. Më parë ishim te xhamia në Kavajë, një takim shumë i këndshëm edhe me frymë shumë të mirë mbarësie, bekimi për shqiptarët. Ishim me Myftiun e Kavajës dhe më mbeti shumë mirë në mendje një gjurmë shumë e mirë, një nga gjërat që dëgjova ishte faleminderit për fushatën e mirë, qytetarë, të bukur pa asnjë share që keni bërë pa asnjë zë të së keqes që nuk ja dhatë. Arsyeja madhore që ka ndodhur kjo janë këta të rinj, nga të cilët kam marrë energjinë, shkëlqimin dhe për të gjithë këtë dua një duartroktitje,  për të gjithë këta çuna dhe goca”, tha Duma.

Më shumë

spot_img
spot_img