Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Grida Duma: Gjekmarkaj është shumë ‘nice’, ndërsa Dade me Mimin janë..

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, gjatë intervistës së fundit për ABC është përfshirë në një lojë ku ku secilit epitet të dhënë duhet t’i përshtaste emrin e një politikani shqiptarë.

Duma nuk ka nguruar të përgjigjet dhe ka folur me emra konkretë. Sipas deputetes Arta Dade, Mimi Kodheli janë dy prej politikaneve më zonja, ndërsa Agron Gjekmarkaj është “xhentil”.

“Xhentil: Është e vështirë si pyetje. Xhentilesa nuk është gjë që vlerësohet sot. Zoti Gjekmarkaj është shumë ‘nice’ në mënyrën e tij.

Politikania më zonjë: Unë nuk e kam njohur vetë Albina Karamitro por mendoj se është, Arta Dade po ashtu, Mimi ka të tilla kualitete.

Shpresëdhënes për të ardhmen: Ka disa por janë paralel, nuk mund të them një individualitet, por një grupim.

Më pak politikan: Dash Shehi nuk merret me politik korrekte, por bën polikë plotësisht, është shumë i ndjekur”, tha Duma.


Më shumë