Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Grida Duma: Deputetët, kryetarët e degëve dhe strukturat e Partisë Demokratike kërkojnë largimin e Lulzim Bashës

Shkruar nga Newsbomb
Grida Duma: Deputetët, kryetarët e degëve dhe strukturat e

Deputetja demokrate Grida Duma tha mbrëmjen e sotme në emisionin "Opinion" se grupi Parlamentar i PD-së dhe shumica e strukturave të saj kërkojnë largimin e Luzlim Bashës si kryetar partie.

Ajo u shpreh se është e rëndësishme të ringjallet lidhja e partisë me demokratët.

Pjesë nga intervista   

Fevziu: Cila është gjendja brenda partisë zyrtare? Sa vetë besojnë tek Basha, sa vetë e kontestojnë atë? Duket si një kontroll uzurpues më shume se sa një kontroll që vjen nga besimi…

Duma: Komisioni i sotëm i grupit parlamentar, i shumicës së kryetarëve që vijnë nga zgjedhja me votë dhe shumicës së strukturave është, që e vetmja zgjidhje është që partia të hyjë në një proces zgjedhor me dorëheqjen e Bashës.

Fevziu: Partia që ka mbetur, apo largimi i Bashës do i hapë rrugë kohezionit të këtyre dy forcave?

Duma: Është e nevojshme të kemi një përfaqësim racional të gjithë njerëzve që janë të lidhur me PD-në në të gjitha aspektet. Çështja është tek lidhja me demokratët që duhet ta ringjallim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese