Tirana
overcast clouds
8 ° C
8 °
8 °
100 %
1kmh
90 %
Die
15 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
16 °
E diel, 18 Prill, 2021
spot_img

Greva e kontrollorëve në aeroport, USHTRIA dhe FNSH zbarkojnë në Rinas, çfarë pritet të ndodhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtria dhe FNSH kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit, pasi greva e kontrollorëve ka bllokuar fluturimet nga ky aeroport.

Kjo lëvizje nga ana e ushtirsë bëhet pasi aeroporti është një ndërtesë e sigurisë së lartë, ndaj ushtria dhe FNSH do të marrin nën kontroll ambientet e këtij aeroporti.

Kujtojmë se që nga mbrëmja e djeshme rreth 60 kontrollorë të AlbControl kanë bllokuar punën, pasi pagat e tyre janë reduktuar.

Ditën e sotme kryeministri Rama dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku kanë paralajmëruar se do të merren masa kundër kontrollorëve nëse këta të fundit nuk i japin fund grevës, pasi një veprim i tillë cënon sigurinë kombëtare.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img