Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Greqia zgjat masat anti-Covid, vijon lockdown-i deri më 7 dhjetor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b5dbf07a066e28a7d84845498e63de34

Qeveria ka zgjatur masat kufizuese deri më datë 7 dhjetor, pasi situate vijon të jetë e rënduar nga pandemia e Covid-19.

Lajmin e ka bërë me dije zëdhënësi i qeverisë, Stelios Petsas në një konferencë për shtyp.

Petsas u shpreh se lockdown-i total do të shtyhet tha ai duke iu referuar të dhënave epidemiologjike duke mos dhënë garanci edhe për festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

“Për momentin, masat ekzistuese për koronavirusin po zgjaten deri të hënën, 7 dhjetor 2020,” tha Ptsas.

Kujtojmë që Greqi ditët e fundit është duke u përballur me një numër të lartë viktimash dhe të infektuarish duke shënuar edhe rekorde të shifrave ditore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img