Greqia zgjat masat anti-Covid, vijon lockdown-i deri më 7 dhjetor

Publikuar tek: rajon, më 12:23 26-11-2020 Greqia zgjat masat anti-Covid, vijon lockdown-i deri më 7 dhjetor

Qeveria ka zgjatur masat kufizuese deri më datë 7 dhjetor, pasi situate vijon të jetë e rënduar nga pandemia e Covid-19.

Lajmin e ka bërë me dije zëdhënësi i qeverisë, Stelios Petsas në një konferencë për shtyp.

Petsas u shpreh se lockdown-i total do të shtyhet tha ai duke iu referuar të dhënave epidemiologjike duke mos dhënë garanci edhe për festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

“Për momentin, masat ekzistuese për koronavirusin po zgjaten deri të hënën, 7 dhjetor 2020,” tha Ptsas.

Kujtojmë që Greqi ditët e fundit është duke u përballur me një numër të lartë viktimash dhe të infektuarish duke shënuar edhe rekorde të shifrave ditore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministrja e Jashtme ndalon Vuçiç të hyjë në Kosovë: Të kërkojë falje për gjenocidin në fillim
»
Article Logic
Execution time: 0.011221885681152
array(1) { ["section"]=> string(71) "greqia-zgjat-masat-anti-covid-vijon-lockdown-i-deri-me-7-dhjetor-229186" }