Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Greqia VIJON të ketë shifra të larta infektimesh, në 24 orë raportohen 89 viktima nga Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f3cfee1ade42df86eb8fa85de31e952b

Greqia vijon që të ketë shifra të larta të personave të infektuar me koronavirus.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 2,186 raste të reja që kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Ndërkohë që në 24 orë kanë humbur betejën me koronavirusin 89 persona. Numri i përgjithshëm i rasteve është 109,655. 613 qytetarë grekë po trajtohen me intubim. Mosha e tyre mesatare është 65 vjeç. 175 (28.5%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 76.2% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje themelore ose janë të moshës 70 vjeç e lart.

Ditën e djeshme u raportuan 2,199 raste të reja dhe 111 viktima nga koronavirusi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img