Greqia teston turistët për Covid-19, ja sa dolën pozitivë në 24 orët e fundit

Publikuar tek: rajon, më 17:43 04-07-2020 Greqia teston turistët për Covid-19, ja sa dolën pozitivë në 24 orët e fundit Ilustruese

Në Greqi sezoni turistik filloi më 1 korrik, teksa masat e marra ndaj turistëve që shkojnë me pushime janë bërë të detyrueshme, si pjesë e protokollit të sigurisë.

Sakaq, njoftohet se janë bërë 6000 testime vetëm në 24 orët e fundit, nga ku 11 kanë rezultuar pozitivë, 8 prej tyre shtetas të huaj, raportojnë mediat greke.

Kujtojmë që në total Greqia ka 3511 të infektuar dhe 192 viktima nga koronavirusi. Janë shëruar 1374 persona, ndërsa 11 ndodhen në gjendje kritike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092909336090088
array(1) { ["section"]=> string(83) "greqia-teston-turistet-per-covid-19-ja-sa-dolen-pozitive-ne-24-oret-e-fundit-212825" }