Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Greqia shpërndan 40 mijë doza vaksine kundër Covid-19, 20 mijë do t’ja japë Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia do të shpërndajë 40,000 vaksina për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Lajmin e ka bërë me dije ditën e sotme zëdhënësja e qeverisë Aristotelia Peloni. Ajo tha se 20 mijë vaksina do t’i jepen Shqipërisë dhe 20 mijë të tjera Maqedonisë së Veriut.

“Greqia, në konsultim me Komisionin Evropian, siç bëjnë shumica e vendeve Evropiane për fqinjët e tyre të afërt, do të ofrojë 20,000 vaksina në Maqedoninë Veriore dhe 20,000 në Shqipëri,” tha Peloni në një njoftim.

Peloni nuk ka bërë të ditur se kush vaksinë, apo se xcfarë date do ti afrohen 20 mijë dozat e vaksinave vendit tonë.

Më shumë

spot_img
spot_img