Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia s’hap kufirin me Shqipërinë, por rrit kuotën në 1500 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia ka njoftuar lehtësimin e masave të rregullave në pikën kufitare me Shqipërinë.

Duke nisur që nga data 15 qershor, numri i shtetasve shqiptarë që do të hyjnë drejt territorit grek do të shkojë deri në 1500 persona, por masat shtyhen deri në 21 qershor.

Autoritetet greke pak ditë më parë shtynë vendimin për hapjen e kufirit me Shqipërinë, deri më 14 qershor, duke lejuar kalimin e vetëm të 400 personave në pikën kufitare të Kakavijës dhe 400 personave në doganën e Kapshticës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img