Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet godet “ishullin e shqiptarëve”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy tërmete sot brenda ditës në Greqinë fqinje, të dy në ishullin e Kretës, aty ku ka shumë shqiptarë emigrantë që punojnë jo vetëm gjatë sezonit turistik, por janë banorë rezidentë.

I pari u shënua para 2 orësh e 40 minutash me magnitudë 2.6 e shkallës rihter ndërsa tjetri para 50 minutash me magnitudë 3.3 e shkallës Rihter dhe 5.4 kilometra e thellë.

Screenshot 11 6

Më parë, një tërmet me madhësi 4.8 të shkallës Rihter tronditi rajonin ku u regjistruan dëme të mëdha materiale.

Më shumë

spot_img