Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Greqia nën ‘pushtetin’ e Covid-19, shënon numrin më të LARTË të viktimave në 24 orë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf1f3c9bb317cb3db102c072d5bde437

Greqia ka raportuar ditën e sotme rekordin më negativ që prej fillimit të pandemisë pasi kanë humbur jetën 108 persona të infektuar me COVID-19.

Shteti fqinj nuk e kishte kaluar kurrë shifrën e 100 viktimave deri më sot. Ndërkohë, lajmi i mirë për Greqinë është se rastet e reja me koronavirus janë ulur pasi janë regjistruar 2,309 raste pozitive në krahasim me 2,551 të ditës së djeshme.

Autoritetet shëndetësore gjithashtu raportojnë se 522 pacientë ndodhen në intubim. Selaniku vazhdon të mbetet vatra e infektimeve me numrin më të lartë rasteve pozitive, 606.

Qeveria po mendon për shtyren e karantinës për të ulur numrin e vdekjeve dhe infektimeve. Që prej fillimit të pandemisë totali i rasteve pozitive me COVID-19 në Greqi ka kapur shifrën 90,121 infektimeve dhe 1,527 pacientë kanë humbur jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img