Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia merr masa shtesë: 7 DITË KARANTINË për të gjithë pasagjerët që vijnë nga këto shtete, përfshi edhe Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

862f55c2617c938ee1815ea195bb5dbc

Greqia shton masat kundër pandemisë së koronavirusit duke vendosur karantinën për të gjithë pasagjerët ndërkombëtarë.

Masat aktuale, ndër to edhe mbyllja e doganës së Kapshticës, janë shtyrë deri në 8 shkurt.

Ndërsa autoritetet greke bëjnë me dije se të gjithë pasagjerët që mbërrijnë nga fluturimet ndërkombëtare duhet të kryejnë 7 ditë karantinë në një shtëpi të caktuar prej tyre, apo në një rezidencë provizore greke, raporton newsbomb.al.

Pasagjerët gjithashtu duhet të kenë rezultat negativ të testit për Covid-19 si dhe të japin informacione për qëndrimin dhe lëvizjen. Gjithashtu Greqia ka pezulluar fluturimet nga disa shtete si Turqia dhe Spanja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img