Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Greqia me shifra TË LARTA të Covid-19, mijëra infektime dhe REKORD viktimash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia është një nga shtetet ballkanike më të prekura nga Covid-19 muajin e fundit, me shifra që rritet ditë pas dite.

Edhe pse shumë zona janë të kuqe dhe shumë biznese janë mbyllur, numri i infektimeve ka shkuar në 3132 ndërsa ai i vdekjeve në 72 brenda 24 orëve. Në total janë 252.590 të prekur dhe 7826 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër fqinji jonë Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1320 rste të reja dhe 35 viktima në 24 orët e fundit, me një total prej 126.230 të prekur dhe 3642 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img