Hapësire reklamuese

Politikë

Greqia me qëndrim zyrtar pas refuzimit të negociatave nga BE: Të vazhdojë perspektiva e zgjerimit, mbështesim vendet e Ballkanit (DEKLARATA)

Shkruar nga Newsbomb
Greqia do të vazhdojë të mbështesë përpjekjet e bëra nga vendet e rajonit për të përmbushur kërkesat për anëtarësim në familjen tonë europiane. Për të arritur këtë qëllim, ne i inkurajojmë këto vende që të qëndrojnë të përkushtuara në rrugën e reformave, të cilat mund të kenë vetëm një efekt pozitiv në qasjen e tyre ndaj Bashkimit Europian dhe në jetën e qytetarëve të tyre. Në të njëjtën kohë, ne u bëjmë thirrje vendeve anëtare të BE-së që të punojnë së bashku për të realizuar perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor, për të mirën e rajonit dhe vetë Europës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese